Nişan Organizasyon

Nişan Organizasyon

Nişan evlilik yolunda ilk ciddi adımların atıldığı dönemdir. Gelin adayı ve damat adayını aileleri artık birbiri ile gerçek anlamda tanışma sürecine girmiştir. Nişan kelimesi işaret, iz, belirti, alamet manasına gelmektedir. Yani evliliğin belirtisi, alameti anlamında kullanılabilir. Nişanlanan çiftlere evliliğe doğru ilk adımı atmış gözü ile bakılır. Nişan her iki tarafın ailelerinin de onayı ile aile içerisinde küçük bir tören olabileceği gibi görkemli bir düğün havasında da geçebilir. Her nasıl düzenlenirse düzenlensin nişan töreni ciddi bir hazırlık süreci gerektirir. Nişanlılık, evlilik hazırlıklarının hızlandığı dönemdir. Ufak tefek streslerin yaşanması normaldir. O andan itibaren her anınızın, koşuşturmanızın ve hatta stresin bile keyfini çıkarın.

Nişan mekânını, bazı aileler ev ortamını tercih ederken, bazıları da seçimini ev haricindeki mekânlardan yana yapar. Ev tercih edilirse, tören kızın evinde gerçekleşir. Başka bir yerde yapılacaksa da mekân seçimi kız tarafının seçimine kalmıştır. Çünkü nişan sürecinde ağırlık düğündeki gibi erkek tarafının üzerinde değil daha çok kız tarafının üzerindedir.

Nişan yüzükleriniz hayatınız boyunca takacağınız en anlamlı aksesuarlarınız olacaktır. Geleneklerimize göre yüzükler damadın geline, gelinin damada hediyesi şeklinde karşılıklı olarak alınır. Karar verme aşamasında kafanızın karışmaması için ve beğenmeme korkusunu üstünüzden atmak için süpriz yapmak yerine birlikteyken seçimizi yapın. Kuyumcuya birbirinizin yüzükleri içerisine isimlerinizi ve nişan tarihinizi yazdırmayı unutmayın. Muhteşem gözükmeniz gereken bir gece de nişan töreninizdir. Düğün gecenizde beyazlar içinde olacağınıza göre, nişan gecenizde canlı renkleri öneririz. Modelini ise nişanınızın yapılacağı mekân ve davet şekliniz belirleyecektir.

Nişanlanacak olan çiftlerin karşılıklı olarak nişan bohçası hazırlamaları çoğu yörelerimizde adettendir. Nişandan önce kız ve erkek tarafı diğer tarafa süslenmiş birer bohça gönderir. Nişan bohçalarının içinde bulunması gerekenler ve veriliş şekli yöreden yöreye farklılık gösterebilir bu konuda ilgili bölümümüze göz atabilirsiniz. Nişan töreniniz de profesyonel olsun ya da olmasın bir fotoğrafçı olmalıdır. Bu kişi aileden biri olabilir, bir arkadaşınız olabilir. Ama profesyonel ellerce çekilmemiş fotoğraflarda çeşitli problemlerle karşılaşma ihtimalini göze almalısınız. Profesyonel fotoğrafçıdan yana tercihinizi kullandıysanız kendisiyle nişanınızdan bir süre önce görüşerek ne tarz pozlar istediğinizi belirtmelisiniz. Nişan mekânı seçilirken, gelin ve damat adayının nasıl bir nişan yapmak istediklerini iyi düşünmeleri gerekir. Nişan gününün en güzel şekilde yaşanması için ailelerin de bu konuda anlaşmış olması gerekmektedir. Eğer aileler arasında küçük çaplı bir nişan yapılmak isteniyorsa gelinin evi nişan için uygun bir mekândır. Fakat evin uygun olmayacağı düşünülüyorsa bunun yerine küçük çaplı bir salon ( sosyal tesis gibi ) tercih edilmelidir.

Nişan organizasyonlarınız için; Tüm detayları tek bir adreste bulabileceğiniz, en ince detayına kadar hazırlanmış mekânı ile hizmetinizde. Organizasyon adı altında olabilecek tüm detayları tek bir mekânda sunan; Tecrübesi, deneyimi, kalitesi ile 50 den 600 kişiye kadar tüm davet ve yemeği hizmetini veren profesyonel ekip ve ekipmanı ilegebze düğün salonu.